KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12433065
nr 1243 3065
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Oljemålning, Motiv från söder. Signerad, daterad -72. Olja på pannå, 26x34
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 mars 2019
kl 20:31:42
19/3 21:41:28
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson